Jak utrzymać porządek w łazience ?Jak utrzymać porządek w łazience ?Jak utrzymać porządek w łazience ?

porządki w domu, sprzątanie mieszkania

   Porządki w łazience to walka z zaciekami od wody, plamami z mydła, osadzającym się kamieniem, nieprzyjemnymi zapachami z toalety. Poznaj kilka sposobów, by łazienka była higienicznie czysta dłużej niż tylko po gruntownym sprzątaniu.
Sprzątanie łazienki nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Wystarczy znać podstawowe zasady i być systematycznym. Dzięki temu nasza łazienka będzie lśnić blaskiem i pięknie pachnieć nie tylko tuż po generalnych porządkach.
Utrzymanie łazienki w idealnym porządku to niełatwe zadanie. Są jednak sprawdzone sposoby na błyszczące płytki, lśniącą armaturę bez brzydkich osadów i zacieków.  oraz świeży zapach świadczący, że w łazience jest czysto i higienicznie. Wbrew pozorom osiągniecie tego efektu nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Wystarczy tylko kilka sprawdzonych sposobów.

Walka z kurzem w łazience
Gdy chcesz, aby łazienka była czysta przez dłuższy czas od sprzątnięcia, przecieraj półki i armaturę raz dziennie. Wykorzystuj do tego jednorazowy ręczniczek nasączony spray'em do mebli typu multisurface. Tę czynność najlepiej wykonać po porannej toalecie, zbierając w ten sposób cały, nowo nagromadzony kurz. Gwarantujemy, że nie poświęcisz na to więcej niż 3–4 minuty, a pożądany efekt czystej łazienki uzyskasz na 100 procent.

Baterie bez zacieków
Chromowane baterie łazienkowe są wyjątkowo podatne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, szczególnie zacieki od wody. Gdy powstaną, trudno je usunąć w taki sposób, by nie ryzykować uszkodzenia delikatnej powłoki baterii. Dlatego najprostszym sposobem jest przecieranie tych elementów bezpośrednio po kąpieli, zanim zdążą wyschnąć. Tym sposobem nie powstaną zacieki, a baterie będą błyszczące i schludne. To praca na dosłownie kilka sekund.

Pozbywamy się osadu z ceramiki łazienkowej
Mydlany nalot w umywalce czy wannie nie powstanie, gdy każdorazowo po użyciu wytrzesz je do sucha. Niestety to czasochłonna czynność, którą rzadko kto ma ochotę wykonywać. Sposobem na walkę z nalotami, które pojawią się na armaturze, może więc być mieszanka octu z wodą nakładana na zanieczyszczone powierzchnie za pomocą miękkiej gąbki.
Gdy osady są wyjątkowo oporne i ocet ich nie rusza, możesz skorzystać ze specjalnego odkamieniacza, spryskując nim brudną powierzchnię. Preparat zmywasz po ok. 20 minutach od jego aplikacji. Plamy schodzą bez konieczności szorowania.

Zadbaj o higienę toalety
Toaleta to skupisko wielu chorobotwórczych bakterii oraz zarazków. By nie dopuścić do ich rozprzestrzeniania się, koniecznie uczul domowników, by opuszczali deskę klozetową jeszcze przed spłukaniem wody. W ten sposób zapobiegną wydostawaniu się tzw. chmury bakteryjnej, która osadzając się na różnych powierzchniach (np. na szczoteczkach do zębów i ręcznikach) może stanowić źródło zachorowań. Warto też pamiętać o stosowaniu kostek do WC. Chronią muszlę klozetową przed osadami, na których występują największe skupiska bakterii.

Świeży zapach w łazience
Piękny zapach w łazience świadczy o tym, że pomieszczenie jest czyste i higieniczne. O długotrwale pachnącą atmosferę zadbasz, stosując automatyczne odświeżacze powietrza lub tańszą alternatywę w postaci patyczków zapachowych umieszczanych w dekoracyjnych wazonikach. Świeżość i czystość zapewnią także kostki toaletowe, które będą uwalniać zapach przy każdym spłukaniu toalety. Kostki toaletowe zapewniają długotrwały i intensywny zapach oraz czyszczą i chronią toaletę przed uporczywymi osadami.


Autor: Brait
Źródło: regiodom.pl