Pranie dywanów na mokro - są lepsze metody !Pranie dywanów na mokro - są lepsze metody !  Wiele razy w telewizji natkniemy się na reklamy sprzętu czyszczącego dywany na mokro. W tych reklamach udowadniają nam, ze po takim praniu dywan jest czysty jak nowy. Jednak prawda jest zupełnie inna ! Jeśli sprzęt czyszczący nie może sobie poradzić z wyczyszczeniem dywanu czy wykładziny to firma sprzątająca również nie może nam gwarantować jakości swojej usługi.

Poza tym, że dywan nigdy nie zostanie dobrze wyprany, to jeszcze będzie wilgotny, co ułatwi jego brudzenie ponowne brudzenie. Ponadto zawsze na dywanie pozostają lepkie chemikalia, które przyspieszają osadzanie się kurzu, a co ważniejsze mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt, nie są też biodegradowalne. Wyobraźmy sobie, ze mamy w domu małego brzdąca, którego puszczamy samopas na „czyściutki” dywan przesiąknięty toksycznymi chemikaliami…!
Jest alternatywa dla tego czarnego scenariusza!
Nakłaniamy wszystkich czytających ten artykuł do poszukania w Internecie firm zajmujących się czyszczeniem dywanów na sucho, biodegradowalnymi środkami.
Ta metoda jest o wiele bezpieczniejsza, bo wykorzystywane są naturalne środki i metody. Najpierw dywan jest odkurzany specjalnym odkurzaczem przy użyciu wirujących szczotek. To zapewnia dokładne odkurzenie dywanu i usuniecie wszystkich drobin i włókien wplątanych  dywan. Następnie nanoszony jest środek dezynfekujący będący środkiem biodegradowalnym. Kolejnym etapem jest naniesienie środka organicznego w formie granulatu urządzeniem Carpet Cleaner™. Środek ten ma strukturę mikro gąbek, który rozpuszcza brud i krystalizuje powstały osad. Odkurzanie pozostałości tego osadu eliminuje również bakterie, co owocuje odświeżeniem również zapachu dywanu, a więc i powietrza w pomieszczeniu. Dywan nadaje się do użytku natychmiast po zakończeniu pracy, nie trzeba czekać na wyschnięcie, bo nie jest używana woda.
Podsumowując, korzyści są oczywiste: suchy dywan nadający się do użytku natychmiast po zakończeniu usługi prania, czas trwania usługi to ok. pół godziny na przeciętnych rozmiarów dywan, a więc znacznie krócej niż przy praniu na mokro, środki użyte do czyszczenia są biodegradowalne i nie powodują żadnych „sensacji” u alergików !
Polecamy ta metodę czyszczenia i odświeżenia dywanów. Na szczęście firm posługujących się metodą suchego prania dywanów jest coraz więcej.