Sprzątanie przemysłowe - czym to robić ?Sprzątanie przemysłowe - czym to robić ?Jak efektywnie sprzątać budowy oraz obiekty

przemysłowe ?


Odkurzacz przemysłowy


odkurzacze_przemyslowe.jpg


   Na placach budowlanych, magazynach i innych obiektach o charakterze przemysłowym bądź budowlanym, jak choćby składy, hale produkcyjne oraz wiele innych przestrzeni brudzących się niezwykle mocno sprzątanie jest niezwykle trudne i wymagające szczególnych wysiłków i środków.
Obiekty przemysłowe, place budowlane są miejscem, w którym często pracuje wiele osób, wykorzystujących maszyny i używających wiele różnych materiałów powodujących różnego rodzaju zabrudzenia.
Problemem w takich miejscach jest nie tylko to, ze bród jest dyskomfortem, utrudnieniem  pracy, jest też realnym zagrożeniem zdrowia. Brak czystości np. w magazynie może spowodować choroby u pracowników jak i straty z powodu nieprawidłowego przechowywania towaru. Często zachowanie czystości jest również koniecznym warunkiem dla prawidłowego przebiegu wszystkich prac.

Do takich zadań idealnym rozwiązaniem jest odkurzacz przemysłowy.

Odkurzacze przemysłowe produkowane są w wielkim wachlarzu modeli dzielonych na rodzaje zabrudzenia, sposobie zbierania zanieczyszczeń, typie budowy, mocy, itd.
Nowoczesne odkurzacze potrafią zebrać prawie wszystko, od piasku i kurzu po paliwa płynne i materiały wybuchowe.

Standardowy odkurzacz przemysłowy dużej mocy i pojemności jest niezwykle przydatny na placach budów, w magazynach, garażach czy halach produkcyjnych.


Wybór odkurzacza

Podstawowe kryteria to zastosowanie i moc, warunki eksploatacji i bezpieczeństwo, czas pracy i pobór mocy oraz wykonanie czyli odporność na pracę w trudnych warunkach.

- Gdy potrzebujemy odkurzacz pył w warunkach budowlano-wykończeniowych i montażowych, najlepiej zastosować lekką konstrukcję odkurzacza. Potrzebny nam jest wtedy łatwy w przenoszeniu odkurzacz najlepiej z długą rurą ssącą i różnorodnymi końcówkami roboczymi.

- Jeżeli musimy posprzątać np.  w hali produkcyjnej lub magazynie, przyda nam się odkurzacz na kółkach, najlepiej sporych z dużą mocą oraz dużą pojemnością worków. Zaopatrzmy się w worki wzmocnione, aby się nie rozdzierały wchłaniając ostre i twarde elementy. Ważnym czynnikiem przy wyborze powinna być również stabilność odkurzacza. Lepiej by nam się nie wywracał przy każdym pociągnięciu rury ssącej.

Oczywiście w każdym przypadku powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiednio długi przedłużacz przeznaczony do poboru mocy naszego urządzenia. To wpłynie na efektywność naszej pracy.

- W przypadku odkurzania dużych powierzchni ważna jest nie tylko pojemność odkurzacza ale również jego przystosowanie do długotrwałej pracy. Każdy producent zamieszcza taką informacje o swoim produkcie. Jeśli odkurzacz nie musi „odpoczywać”, wówczas skończymy naszą pracę szybciej.

- Bardzo ważną kwestia dla sprzątających zawodowo jest to, jak wykonany jest dany odkurzacz. Może to być dobrej jakości plastik, stal nierdzewna, stal malowana proszkowo. Ważne by konstrukcja była mocna i przystosowana do pracy w trudnych warunkach. Gdzie nie raz będzie się obijać o twarde elementy konstrukcyjne, może spadnie na niego cegła i będzie wiecznie zapylony.

Użycie odkurzaczy przemysłowych przeważnie skróci czas pracy, pomoże oczyścić wszelkie powierzchnie znacznie dokładniej niż przy pomocy innych nie przystosowanych urządzeń i da nam większy komfort pracy.

Ash
Zdjęcie: www.odkurzacze.pl